Skip to content
Menu
Jednoduché obydlia v Stropkove zachvátil požiar, na mieste zasahujú dve desiatky hasičov
Aktuálne
publikované: 31 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Jednoduché obydlia v Stropkove zachvátil požiar, na mieste zasahujú dve desiatky hasičov
Aktuálne

31.5.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 31. mája, 15:38

Viac ako dve desiatky hasičov z Prešovského kraja zasahujú pri požiari jednoduchých obydlí na ulici Za jarkom v Stropkove. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva v Prešove Miroslava Knišová, požiar bol ohlásený krátko pred 12:30.

Po príchode hasičov na miesto bolo prieskumom zistené, že ide o požiar o rozlohe približne 30 x 60 metrov,“ skonštatovala Knišová. Na mieste udalosti aktuálne zasahuje 21 hasičov z viacerých hasičských staníc v rámci Prešovského kraja s ôsmimi kusmi hasičskej techniky.

Zasadol krízový štáb

Zasahujúci hasiči aktuálne vykonávajú hasiace práce s cieľom lokalizácie požiaru,“ dodala Knišová s tým, že z miesta udalosti neboli doposiaľ hlásené žiadne zranenia. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca mesta Stropkov Peter Novák, v meste aktuálne zasadol k situácii krízový štáb.

Na rovnakom mieste horelo aj v polovici apríla. Požiar zo 17. apríla zničil v lokalite Za jarkom v Stropkove deväť obydlí. Bez strechy nad hlavou ostalo 49 obyvateľov, z nich 29 detí. Pre 42 ľudí mesto po požiari zabezpečilo ubytovanie vo vykurovaných stanoch, zvyšných siedmich prichýlili príbuzní.

Pár metrov od predošlého požiaru

Mesto zabezpečilo pre ľudí, ktorí prišli po aprílovom požiari o strechu nad hlavou a dočasne ich umiestnili v stanovom mestečku, dodanie deviatich obytných kontajnerov. Náklady boli podľa radnice na úrovni zhruba 100-tisíc eur. Podľa primátora mesta Stropkov Ondreja Brendzu sa piatkový požiar rozhorel len pár metrov od miesta predošlého požiaru.

Podľa predbežných odhadov ide o rozsahovo väčší požiar ako 17. apríla. V tejto chvíli nemáme bližšie informácie o rozsahu škôd, počte postihnutých, prípadne zranených osobách. Hľadáme možnosti, ako zabezpečiť náhradné bývanie ďalším rodinám,“ uviedol Brendza s tým, že krízový štáb bude zasadať v pravidelných intervaloch. „Prosíme všetkých o solidaritu a maximálnu možnú mieru tolerancie k osobám postihnutých požiarom,“ dodal primátor.

Úspešná lokalizácia

Ako po 15:00 informovala Knišová, požiar obydlí sa zasahujúcim hasičom podarilo po viac ako dvoch hodinách lokalizovať. „Naďalej pokračujú v likvidačných prácach,“ dodala s tým, že pri zásahu profesionálnym hasičom asistujú aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Chotča, Breznička, Bukovce a Havaj.

Príčina vzniku požiaru bude predmetom zisťovania,“ skonštatovala Knišová. Zároveň potvrdila, že nie sú hlásené žiadne zranené osoby.

Viac k témam: Hasiči, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Jednoduché obydlia v Stropkove zachvátil požiar, na mieste zasahujú dve desiatky hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.