Skip to content
Menu
Huliak: Európsku úniu treba zrekonštruovať a treba ju zrekonštruovať zvnútra (video)
Aktuálne
publikované: 14 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Huliak: Európsku úniu treba zrekonštruovať a treba ju zrekonštruovať zvnútra (video)
Aktuálne

14.5.2024 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) zostavovala kandidátku do eurovolieb z kandidujúcich, ktorí kandidovali a pritiahli voličov pri parlamentných voľbách na jeseň 2023. Pre agentúru SITA to uviedol poslanec Národnej rady SR Rudolf Huliak (zvolený na kandidátke SNS) v kontexte svojej kandidatúry do Európskeho parlamentu (EP).

„Jednoducho potrebujeme stranu SNS dostať do Bruselu s tým, aby prešla cez päť percent,” vysvetlil. Dodal, že spomedzi pätnástich kandidátov určite vyberú dvoch či troch, ak by strana dosiahla takýto výsledok, ktorí by SNS a jej politické názory v Bruseli reprezentovali.

Huliak doplnil, že už v súčasnosti majú zmluvy s ID frakciou, ktoré sa podľa jeho slov týkajú toho, že pronárodné a proeurópske štáty sa budú v rámci únie usilovať o zachovanie práva veta, suverenitu členských štátov či národné kultúrne tradície jednotlivých krajín.

„Európsku úniu skutočne treba zrekonštruovať a treba ju zrekonštruovať zvnútra. Zvonku sa to skrátka nedá,” uzavrel.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/05/rudolf-huliak-o-volbach-do-europarlamentu.mp4

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Huliak: Európsku úniu treba zrekonštruovať a treba ju zrekonštruovať zvnútra (video) © SITA Všetky práva vyhradené.