Skip to content
Menu
Hit našich starých mám sa vrátil do salónov. Poškodzuje trvalá vlasy? Radšej si to overte, než sa do toho pustíte
publikované: 25 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Hit našich starých mám sa vrátil do salónov. Poškodzuje trvalá vlasy? Radšej si to overte, než sa do toho pustíte

25.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dmitry Bakulov).

Poškodzuje trvalá vlasy? Úprava, ktorú milovali naše mamy a staré mamy, je menej populárna ako kedysi, ale to neznamená, že navždy zmizla. Ukazuje sa, že veľký význam má niekoľko aspektov.

Hit našich starých mám sa vrátil do salónov. Poškodzuje trvalá vlasy?
Foto: shutterstock/Dmitry Bakulov

Pred mnohými rokmi sa naše mamy a staré mamy spoliehali na trvalú onduláciu, ktorá im pomohla dosiahnuť módne kučery, ktoré vydržali až 10 mesiacov. Hoci si tento účes zvyčajne spájame so staršími ľuďmi, v posledných rokoch sa začal vracať a opäť dobýva kadernícke salóny. Poškodzuje však takáto úprava vlasy? Poradíme vám, ako na to.

Poškodzuje trvalá ondulácia vaše vlasy? Skôr ako sa rozhodnete zmeniť účes, je lepšie si prečítať

Mnohí ľudia si myslia, že trvalá vždy poškodzuje pramene vlasov. Nie je to však celkom pravda, pretože sa to stáva len vtedy, ak sa vykonáva nesprávnym spôsobom. Záleží aj na stave vlasov, ktoré sa podrobujú úprave. Venujte tomu pozornosť:

Stav vlasov. Ak sú vaše pramene tenké, poškodené, suché a celkovo nevyzerajú zdravo, trvalá ich pravdepodobne ešte viac poškodí.

Používanie starých receptúr trvalej ondulácie. Prostriedky bývali veľmi silné a mohli by pramene veľmi poškodiť. V súčasnosti kaderníci používajú jemnejšie, ktoré nemajú taký negatívny účinok.

Časté ošetrenia. Ak sa rozhodnete pre trvalú onduláciu pravidelne a v krátkych intervaloch, je pravdepodobnejšie, že dôjde k poškodeniu.

TIP! Po trvalej ondulácii sa oplatí bližšie sa pozrieť na vašu každodennú starostlivosť o vlasy. Ak sa budete o vlasy dobre starať, poškodeniu pravdepodobne predídete a vaše pramene budú dlho vyzerať krásne a zdravo.

Po trvalej ondulácii sa oplatí bližšie sa pozrieť na vašu každodennú starostlivosť o vlasy.
Foto: shutterstock/metamorworks

Ako ošetrovať vlasy po trvalej ondulácii?

Mnoho ľudí pozná kultovú scénu zo súdnej siene z filmu „Legally Blonde“, keď Elle Woodsová vyrieši vraždu vďaka trvalej. Postava, ktorá sa vyzná v kaderníckych technikách a kozmetických trikoch, vedela, že vlasy si nemá namáčať aspoň 24 hodín (najlepšie dokonca 48) po úprave. Pramene by totiž jednoducho odpadli a celý efekt by sa znehodnotil. Okrem toho nezabudnite vlasy príliš často nečeštiť a používať hrebeň s malým počtom zubov. To zabezpečí, že si účinky udržíte dlhšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Použite tieto domáce prostriedky a účinne skryjete odrasty. Už žiadne časté návštevy kaderníctva

Toto je najlepšia maska na vyhladenie vlasov. Funguje lepšie ako keratín. Účinok už po prvom použití

The post Hit našich starých mám sa vrátil do salónov. Poškodzuje trvalá vlasy? Radšej si to overte, než sa do toho pustíte appeared first on Vášeň v tebe.