Skip to content
Menu
FBI varuje pred podvodníkmi
publikované: 25 júna, 2024
Menej ako minútu min.
FBI varuje pred podvodníkmi

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) nedávno vydal varovanie pred novou formou podvodov, kde sa podvodníci vydávajú za právnické firmy a sľubujú, že pomôžu obetiam podvodov s kryptomenami získať späť ich stratené finančné prostriedky. Tento trend je znepokojujúci, pretože podvodníci často využívajú dôveru a zúfalstvo obetí, ktoré už raz prišli o peniaze.

Podľa FBI, medzi februárom 2023 a februárom 2024, obete, ktoré boli zneužité fiktívnymi právnickými firmami, hlásili straty v celkovej výške viac ako 9,9 milióna dolárov. Tieto falošné firmy často požadujú osobné alebo bankové informácie pod zámienkou overenia totožnosti, čo môže viesť k ďalšiemu zneužitiu.

FBI zdôrazňuje, že orgány presadzovania práva neúčtujú obetiam poplatok za vyšetrovanie trestných činov a varuje verejnosť, aby bola opatrná pri akýchkoľvek ponukách na vymáhanie stratených finančných prostriedkov. Ak sa niekto vydáva za zástupcu FBI alebo iného vládneho úradu a žiada o peniaze alebo osobné informácie, je to pravdepodobne podvod.

Pre obete podvodov s kryptomenami je dôležité, aby okamžite podali správu na Internet Crime Complaint Center (IC3) FBI alebo kontaktovali miestne oddelenie FBI a poskytli čo najviac informácií o transakcii. Pri hlásení podvodov je dôležité poskytnúť detaily transakcie, ako sú adresy kryptomeny, množstvo a typ kryptomeny, dátum a čas a ID transakcie (hash).

Toto varovanie od FBI je pripomienkou, že pri investovaní do kryptomien je potrebná opatrnosť a že obete podvodov by mali byť ostražité voči ďalším možným podvodom. Je dôležité vykonávať dôkladný výskum a nezdieľať osobné informácie s neoverenými stranami. V prípade akýchkoľvek podozrení je najlepšie kontaktovať priamo orgány presadzovania práva.

Zdroj: bitcoin

Príspevok FBI varuje pred podvodníkmi je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.