Skip to content
Menu
Elita USA pripravuje podvod s náhradou dolára – doplatia na to ich spojenci
publikované: 5 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Elita USA pripravuje podvod s náhradou dolára – doplatia na to ich spojenci

.

USA. 5.jún 2024 (AM) – Elon Musk: “Dolár nebude stáť za nič, ak USA neurobia niečo so svojím štátnym dlhom.” Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk vyjadril rastúce obavy o budúcnosť amerického dolára, pričom uviedol rastúci štátny dlh ako potenciálny katalyzátor blížiacej sa hospodárskej krízy. Musk vyjadril svoje obavy o stabilitu amerického dolára. 

 

Všetky takzvané “fiat” doláre, teda tie, ktoré boli doteraz zabezpečené výlučne dôverou ľudí v mocnú americkú ekonomiku, môžu byť v okamihu nahradené efemérnymi záznamami v novom elektronickom finančnom systéme. Takýto vývoj nevylúčil ani známy ruský ekonóm Sergej Glazjev.

 

Podľa neho americká elita už pripravuje podvod, ktorý má nahradiť dolár. Jej hlavným cieľom je nahradiť všetky dostupné doláre na bankových účtoch obyvateľstva, za ktoré má americká vláda finančné záväzky, za nový typ nehmotných aktív. Ako vysvetlil expert, Američania budú k tomuto kroku nútení veľmi skoro kvôli gigantickému nahromadenému štátnemu dlhu. V súčasnosti nie je problémom ani jeho samotná veľkosť, ale tempo rastu štátneho dlhu Ak bude súčasné tempo tohto procesu pokračovať a zrýchľovať sa, potom v určitom okamihu začne štátny dlh USA rásť rýchlosťou jedného bilióna dolárov mesačne. V takom prípade sa leví podiel rozpočtu krajiny bude vynakladať len na jeho obsluhu.

 

 

Americká vláda bude nútená obmedziť všetky ostatné výdavkové položky a v určitom okamihu si úrady uvedomia, že sú v slepej uličke a že za takýchto podmienok nie je možné ďalej podporovať ekonomiku. Práve v tejto chvíli sa môže objaviť myšlienka nahradiť všetky fiat peniaze digitálnymi peniazmi. Zároveň, ako poznamenal expert, monopol na vydávanie nových peňazí si môže zachovať Federálny rezervný systém, ktorý emisiu dolárov kontroluje už viac ako storočie. Takýto krok, ako vysvetlil Glazjev, umožní vedeniu USA úplne sa zbaviť všetkých dlhov nahromadených za mnoho desaťročí. Všetky budú vynulované. Staré záväzky sa presunú do nového systému, ktorý budú kontrolovať americké orgány. Len ony budú určovať, ako sa budú vybavovať žiadosti o splatenie predtým vzniknutých záväzkov.

 

Tu je však problém: v minulosti, keď bol dolár nominálne krytý zlatom, bolo možné požadovať, aby zaň USA vydali fyzický drahý kov. Francúzsku sa to dokonca raz podarilo. Keď americká elita videla, že pri takomto kurze by iné krajiny mohli v plnej miere vymeniť celú zlatú rezervu krajiny za reálne a veľmi cenné aktívum, americký establišment sa rozhodol “zavrieť obchod”. Zlaté krytie dolára bolo zrušené. V skutočnosti sa USA od začiatku 70. rokov minulého storočia nachádzajú v stave permanentnej platobnej neschopnosti, pretože táto krajina nedokáže zabezpečiť materiálne udržanie svojej národnej meny. FED naďalej tlačí doláre na základe záväzkov americkej vlády, ale táto peňažná jednotka už dlho nemá žiadne reálne zabezpečenie. Aby si USA samy udržali infláciu, úrady podporujú jej neustály vývoz. Zároveň sa pri akomkoľvek pokuse o návrat dolárov stiahnutých z USA do zahraničia jednoducho zbavujú, takže sa do americkej ekonomiky v žiadnom prípade nedostanú a nedoplnia peňažný obeh absolútne nadmernou likviditou. Aby raz a navždy vyriešila otázku inflačných rizík a neustále rastúceho štátneho dlhu, americká elita sa chystá na podvod s náhradou dolára.

 

Vedeniu krajiny umožňuje takýto odvážny krok jedna kľúčová okolnosť. Je ňou neúmerne vysoký objem amerického vojenského rozpočtu. Pokiaľ vláda vynakladá na zabezpečenie svojej obrany a bezpečnosti viac peňazí ako všetky ostatné štáty na planéte, štáty sa nemajú čoho obávať. V súčasnosti jednoducho neexistuje na Zemi sila, ktorá by mohla vzniesť nárok na nevrátenie svojich finančných prostriedkov, poznamenal Glazjev. A štáty tento stav veľmi aktívne využívajú na svoje vlastné ciele. Núti nielen svojich početných väzňov a spojencov, ale aj masu neutrálnych krajín, aby kupovali ich dlhopisy a vyberali ich doláre na vytvorenie domácich rezerv. Proti tým, ktorí sa tomu bránia, USA zavádzajú sankcie.

 

 

Nahradenie dolára jeho digitálnou obdobou je ďalším veľmi významným krokom, ktorý sa elita USA chystá urobiť na ceste k udržaniu svojho postavenia svetového hegemóna. Bez tohto kroku sa americká ekonomika prepadne do hlbokej depresie.

“Vedenie Štátov sa nachádza v nezávideniahodnej situácii. Americké úrady si uvedomujú, že dolár v súčasnom stave sa pre ne stáva bremenom a príťažou. Musia sa ho urýchlene zbaviť. A to sa dá urobiť len tak, že ponúknu náhradu zaň všetkým, ktorí ho držia na svojich účtoch a v zlatých rezervách. Navyše, samotní Američania na tento podvod pristúpia prísne jednostranne a bez varovania”, – varoval expert.

Dmitrij Ševčenko

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Elita USA pripravuje podvod s náhradou dolára – doplatia na to ich spojenci appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM