Skip to content
Menu
Dokončenie vojenského letiska Sliač preberá rezort obrany do vlastných rúk, musí byť pripravené na prílet stíhačiek F-16
Aktuálne
publikované: 25 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Dokončenie vojenského letiska Sliač preberá rezort obrany do vlastných rúk, musí byť pripravené na prílet stíhačiek F-16
Aktuálne

25.6.2024 (SITA.sk) – Rezort obrany sa dohodol s Agentúrou NATO pre podporu a obstarávanie (NSPA), že dobudovanie infraštruktúry letiska Sliač bude pokračovať v réžii ministerstva obrany.

Druhý štátny tajomník rezortu obrany Martin Vojtašovič spolu s delegáciou rezortu absolvoval pracovné rokovanie v sídle NSPA v Luxemburgu. Ako uviedol, išlo o korektné a priame rokovanie, pričom NSPA chápe postoj Slovenska a potrebu dobudovania letiska Sliač v čo najskoršom čase.

„Teraz je na nás, aby sme na národnej úrovni urýchlili procesy a mali rekonštrukciu plne pod kontrolou,” dodal Vojtašovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Strategické vojenské letisko Sliač ministerstvo potrebuje urýchlene zrekonštruovať, aby bolo pripravené pre blížiaci sa prílet stíhačiek F-16. Prvé dve stíhačky so slovenskýcm znakom priletia z USA na Slovensko o mesiac a dočasne budú umiestnené na letisku v Kuchyni.

Viac k témam: Stíhačky F-16 Block 70/72
Zdroj: SITA.sk – Dokončenie vojenského letiska Sliač preberá rezort obrany do vlastných rúk, musí byť pripravené na prílet stíhačiek F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.