Skip to content
Menu
Do umývačky riadu nalievam inú tekutinu. Žiadne šmuhy a riad sa leskne ako nový
publikované: 27 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Do umývačky riadu nalievam inú tekutinu. Žiadne šmuhy a riad sa leskne ako nový

27.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/uly.u.v).

Leštiaci prostriedok je jedným zo základných produktov potrebných na čistenie riadu v umývačke riadu. V obchodoch nájdete mnoho tekutín, ale namiesto míňania peňazí sa oplatí vyskúšať domácu metódu, ktorá je oveľa lacnejšia a má skvelé výsledky.

Čím môžete nahradiť prostriedok na oplachovanie v umývačke riadu?
Foto: shutterstock.com/uly.u.v

Leštiaci prostriedok do umývačky riadu nielenže udržiava riad čistý a bez šmúh, ale dodáva mu aj krásny lesk. Prijíma sa pri oplachovaní riadu, takže odstraňuje zvyšky tabliet z umývačky, urýchľuje schnutie a osviežuje vôňu. Ukázalo sa však, že namiesto toho, aby ste siahli po hotových tekutinách, môžete ich nahradiť obľúbeným výrobkom, ktorý má v kuchynskej skrinke väčšina z nás. Čo to je?

Čím môžete nahradiť prostriedok na oplachovanie v umývačke riadu? Tento výrobok určite máte vo svojej kuchyni. Je skvelý na oplachovanie riadu

Ocot je často používaný čistiaci prostriedok, ktorý je skvelý na nečistoty, mastnotu a vodný kameň. Tentoraz sa ho oplatí vyskúšať ako prírodný prostriedok na lesk riadu. Dodáva lesk, nie je škodlivý pre životné prostredie a navyše neutralizuje nepríjemné pachy. Ako ho používať?

Jednoducho nalejte ocot do priehradky na oplachovací prostriedok a spustite program.
Foto: tiktok.com/@nottheworstcleaner

Jednoducho nalejte ocot do priehradky na oplachovací prostriedok a spustite program. Je to lacná alternatíva k drahým pracím prostriedkom. Ocot je užitočný aj vtedy, ak vaša umývačka riadu potrebuje dôkladné čistenie, stačí naliať 200 ml prípravku do pohára, umiestniť ho do horného koša a zapnúť umývačku. Kyselina rozpustí nečistoty, osvieži vnútorný priestor a odstráni usadeniny vodného kameňa.

Čím osviežiť umývačku riadu? Napichnite na vidličku a zapnite spotrebič. Skvelý trik na odstránenie zápachu

Vaša umývačka riadu občas potrebuje osviežiť, ale namiesto kupovania špeciálnych prostriedkov stačí použiť domáci trik. Na odstránenie zápachu a osvieženie spotrebiča môžete použiť citrónovú kôru. Jednoducho ju napichnite na vidličku a spustite štandardný program a riad a vnútro umývačky budú po skončení cyklu príjemne voňať.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Čo by sa nikdy nemalo umývať v umývačke riadu? Tieto predmety nikdy nedávajte do umývačky riadu

Prečo umývačka riadu neumýva? Chyba môže spočívať v jednom prvku. Je to rozhodujúce

The post Do umývačky riadu nalievam inú tekutinu. Žiadne šmuhy a riad sa leskne ako nový appeared first on Vášeň v tebe.