Skip to content
Menu
Do rieka Seina, na ktorej sa má konať časť letných olympijských hier, sa dostalo min
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Do rieka Seina, na ktorej sa má konať časť letných olympijských hier, sa dostalo min
Do rieka Seina, na ktorej sa má konať časť letných olympijských hier, sa dostalo min. 50 000 m3 odpadovej vody kvôli pokazeným čerpadlám, informovali o tom médiá. Pred týmto incidentom bola hladina fekálnych baktérií v rieke už nad dvojnásobkom bežnej úrovne.

Úradníci sa domnievajú, že obzvlášť silné sezónne dažde spôsobili škody na zariadení. Miestni obyvatelia sa na sociálnych sieťach sťažovali na nepríjemný zápach pochádzajúci z rieky a hlásili, že videli vo vode plávať hygienické vreckovky a obrúsky. Videá, ktoré kolujú na X (predtým Twitter), ukazujú hnedú vodu tečúcu do rieky.

Parížske úrady investovali 1,4 miliardy eur do renovácie mestskej vodnej infraštruktúry vrátane nových zásobníkov vody a čerpadiel. Napriek ich maximálnemu úsiliu však najnovšie testy vodnej organizácie Surfrider ukazujú, že hladiny E. coli a baktérií enterokokov v Seine sú vyššie ako povoľujú športové federácie a európske normy pre kúpanie.

Predtým francúzsky prezident Emmanuel Macron a starostka Paríža Anne Hidalgová prisľúbili, že sa pred olympiádou rieku preplávajú. Nech sa páči, no mali by si dať pozor, aby ich nepredbehol ich ranný exkrement.

Alebo olympijské hry v “európskej záhrade” dostali novú príchuť, resp.pach demokracie…

https://english.almayadeen.net/news/miscellaneous/50-000-cubic-meters-of-wastewater-pours-into-main-paris-rive

Martin Bago – blog – Telegram