Skip to content
Menu
Čo očakávať od počasia dnes?
publikované: 5 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Čo očakávať od počasia dnes?

05.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Phatara).

Dnes k nám bude od juhozápadu zasahovať okraj tlakovej výše. Neskôr sa tento vplyv rozšíri až na juh. To znamená, že môžeme očakávať stabilnejšie počasie s menšou oblačnosťou. Slovensko čaká polooblačné až oblačné počasie. Na oblohe bude premenlivé množstvo oblačnosti, takže slnko sa bude striedať s oblakmi. Bude potrebný aj dáždnik?

Foto: shutterstock/Phatara

Dnes nás čaká prevažne malá oblačnosť. Na niektorých miestach sa však môže oblačnosť zvýšiť. V určitých oblastiach môžeme očakávať ojedinelé prehánky, informuje iMeteo.

Očakávané dnešné teploty

Najvyššia denná teplota bude dosahovať 25 až 30 °C, v Žilinskom kraji, na Horehroní a na krajnom severovýchode bude teplota nižšia, v rozmedzí 20 až 25 °C.

Na horách vo výške 1500 metrov bude teplota okolo 13 °C.

Celkovo očakávame mierne oblačné podmienky, ideálne na vonkajšie aktivity, ale nezabudnite sledovať oblohu, pretože oblačnosť sa môže meniť.

Počas noci bude malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Najnižšia nočná teplota bude v rozmedzí 12 až 7 °C, na juhozápade a juhovýchode miestami 17 až 12 °C, udáva portál SHMÚ.

Dnešná dynamika vetra

Vietor bude počas dňa prevažne západný s rýchlosťou 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h). Na východe a večer aj inde sa miestami očakáva slabý vietor.

V noci má byť vietor slabý, prechodne severozápadný, s rýchlosťou 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h), najmä na juhozápade.

Bude potrebný dáždnik?

Dnes nás teda čaká prevažne malá oblačnosť. Na niektorých miestach sa však môže oblačnosť zvýšiť. V určitých oblastiach môžeme očakávať ojedinelé prehánky, najmä v neskorých večerných hodinách alebo počas noci. Väčšina oblastí však zostane suchá s minimálnym množstvom zrážok.

Pozrite si aj dnešnú grafickú predpoveď výskytu zrážok na Slovensku tu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Obrovské škody, ktoré napáchali nedávne búrky!

Ako sa dnes bude prejavovať počasie na Slovensku?

The post Čo očakávať od počasia dnes? appeared first on Vášeň v tebe.