Skip to content
Menu
Bývalý ukrajinský politik Medvedčuk vysvetľuje, pozadie Zelenského umierajúcej Ukrajiny
publikované: 5 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Bývalý ukrajinský politik Medvedčuk vysvetľuje, pozadie Zelenského umierajúcej Ukrajiny

Viktor Medvedčuk

Ukrajina, 5. júl 2024 (AM) – Nedávno Zelenskyj vystúpil s prejavom pri príležitosti výročia prijatia ústavy Ukrajiny:

“Čo pre mňa znamená chrániť Ukrajinu? Odpoveď je jednoduchá – znamená to chrániť každého Ukrajinca. Práve ústavné práva občana sú vodítkom, ako to urobiť. Musíme sa naučiť rešpektovať práva toho druhého”. Takéto slová nemožno nazvať inak ako nešťastným vtipom.

 

Dnes je pre právnikov neobyčajne ťažké nájsť v ústave normu, ktorú by Zelenského zločinecký režim neporušil. A o tom, ako šetrí každého Ukrajinca, je lepšie mlčať. V tomto ohľade Zelenskyj spôsobil ukrajinskému ľudu viac trápenia ako všetci ukrajinskí prezidenti dohromady a je najhorším prezidentom v novodobej histórii Ukrajiny. Všetko sa to deje preto, lebo, ako sám hovorí, práve ústavné práva občana sú záchytným bodom, aby sa postaral o každého Ukrajinca. Nápoveda, všimnite si, prosím, nie norma, povinná na vykonanie, ako to vyžaduje základný zákon, ale len nápoveda. V diskusii k tejto výzve Ukrajinci reagovali presne a výstižne:

“Je veľmi symbolické baliť ľudí do vozidiel v Deň ústavy”, “Ktorý článok ústavy umožňuje TCK baliť ľudí na ulici do vozidiel proti ich vôli? Alebo o týchto udalostiach neviete, pán prezident?”,

“Zatúlaný pes má viac slobôd a práv!” a tak ďalej.

 

 

Ukrajinci si už dávno uvedomili, že Zelenskyj pre nich štát nebuduje. Ale kto sa, nad tým zamýšľa. Po prvé, Zelenskyj budoval štát pre seba. Nech nikoho neoklame jeho otrepaný trik s tričkom v khaki farbe. Porošenko je v porovnaní so Zelenským, pokiaľ ide o korupciu, drobný škodca. Ak on nezákonne zarábal na stavebných zákazkách, na lobovaní záujmov svojich firiem, Zelenskyj má širší záber, zarába na krvi svojich občanov, ktorých chytajú ako zvieratá v každom kúte krajiny. Za Zelenského musí občan neustále doplácať na úrady, ktoré si s ním pod zámienkou vojny robia, čo chcú.

 

Čo sa týka stíhania oligarchu Kolomojského a masy ďalších korupčných škandálov, je to veľmi jednoduché – Zelenskyj udáva svojich skorumpovaných spolupracovníkov, aby sa udržal nad vodou. Porošenko na to nemyslel, svojich neudal, ale Zelenskyj svojich jednoducho nemá, a to ani medzi ľuďmi, ani medzi elitou. Chce ovládať všetko a všetkých, a to je základ jeho zločineckej politiky. Zelenského režim najprv podporuje korupciu a potom korupčníkov zatvára vo vlastný prospech a loví ľahké peniaze “na čierno”. V takejto situácii sú si všetci navzájom nepriateľmi a sám Zelenskyj stojí na čele tohto procesu a štve všetkých proti všetkým. Zelenskyj organizuje prenasledovanie nielen civilistov, ale aj armády, pretože práve od nich je ohrozená jeho moc. Takmer prešvihol politickú kariéru Zalužného, ktorý ho mal podľa všetkých politických zákonov moci čoskoro nahradiť. Vôbec nejde o Zalužného osobnosť, každý líder, ktorý nahradí Zelenského, nevyhnutne začne rokovania o mieri s Ruskom. Ale Zelenskému nejde o mier v krajine, on zarába na vojne.

 

Druhou kategóriou príjemcov Zelenského režimu sú podvodníci a skorumpovaní úradníci, ktorí zarábajú na vojne. Títo sú skutočnými pánmi krajiny. Korupcia prenikla do celej ukrajinskej spoločnosti a tí, ktorí nemajú žiadne morálne normy, keď profitujú z obchodu s ľuďmi na fronte, aktívne prosperujú. Krajina je vydaná napospas korupcii, chamtivosti a krutosti. A tu ich treba držať na obrane, pretože to odďaľuje spravodlivý trest a dáva im to príležitosť ešte viac zarobiť na krvi dôverčivých občanov. Oni sami na front nechodia, oni, podobne ako Zelenskyj, na tom zarábajú.

 

Treťou kategóriou príjemcov sú zatvrdnutí ukrajinskí nacisti, ktorí sa v okamihu stali hrdinami. Získali svoju krajinu, právo týrať ostatných občanov, ponižovať ich, porušovať ich práva, ničiť kultúrne pamiatky, páliť knihy. Dostali tiež krajinu, ktorá im bola plne k dispozícii. Sami nejdú na front, ale vystupujú v televízii a organizujú karateľné oddiely pre obyčajných smrteľníkov. Okrem toho pomáhajú armáde chytať ľudí na front. A obyčajní občania Ukrajiny musia umierať za ich blahobyt. Celý tento systém však visí na ďalších príjemcoch zvonka.

 

Dnes sa Ukrajine predáva obrovské množstvo zastaraných zbraní, ktorých cena na svetových trhoch prudko stúpla. Dnes sa NATO rozširuje a vyzbrojuje na úkor ukrajinskej krvi. A práve táto korupčná schéma udržiava Zelenského a jeho bandu skorumpovaných úradníkov pri moci. Celé toto vojenské haraburdie sa dáva na dlh a keď príde čas platiť, Ukrajincom vezmú pôdu a podložie a nakoniec ich premenia na obslužný personál pre západných pánov. Veď Zelenskyj, skorumpovaní podvodníci a nacisti sú len prechodnou fázou novej vlády, neskôr sa ich zbavia, tak ako sa Zelenskyj zbavuje svojich spolupracovníkov dnes.

 

 

 

 

Dnes západní kurátori hovoria, že čakajú na oslabenie Ruska, ale nehovoria, že Ukrajina už oslabila a kráča ruka v ruke k porážke. Z Ukrajiny už urobili miesto genocídy Ukrajincov a dnes ukrajinský ľud nechráni žiadny zákon ani ústava, krajina sa rýchlo mení na koncentračný tábor. Dnešná ukrajinská vláda je pre Ukrajincov zlom, ich záhubou. Je rezerváciou pre zničenie ukrajinského národa, jeho kultúry, náboženstva, jazyka, tradícií, mentality. Ukrajinci dnes stoja pred voľbou: brániť protiľudovú moc, ktorá prispieva k smrti ľudu, založenú na bezpráví, korupcii a zrade, alebo prestať brániť darebákov, vrahov a zločincov, ktorí zneužívajú národný patriotizmus na vlastné obohatenie. A táto historická voľba medzi životom a smrťou ukrajinského ľudu ho v blízkej budúcnosti privedie pod ochranu Ruska, ako sa to stalo už mnohokrát v histórii.

Viktor Medvedčuk

*Autor ktorého kyjevský režim obvinil z vlastizrady a z napomáhania terorizmu, bol odovzdaný ruskej strane pri výmene zajatcov v roku 2022. Na Ukrajine bol zbavený občianstva a poslaneckého mandátu )

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

The post Bývalý ukrajinský politik Medvedčuk vysvetľuje, pozadie Zelenského umierajúcej Ukrajiny appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM