Skip to content
Menu
Bratislava pokračuje s prípravou električky pred SND
publikované: 29 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Bratislava pokračuje s prípravou električky pred SND

Električka pred Slovenským národným divadlom nebude rušiť umeleckú produkciu, potvrdila štúdia realizovateľnosti vypracovaná Slovenskou technickou univerzitou a odborníkmi.

Národná diaľničná spoločnosť preto pokračuje s prípravou výstavby ďalšej nové električkovej trate, Pribinova-Košická, s cieľom minimalizovať dopady na prevádzku divadla počas stavebných prác, informuje Mesto Bratislava.

Štúdia sa zameriavala na vplyv hluku a vibrácií z prevádzky električky na chránené priestory sál SND a divadla. Vyhodnotením stoviek simulácií a parametrov, ako sú konštrukcie koľajovej dráhy, hrúbka koľajových dosiek a antivibračné opatrenia, experti dospeli k záveru, že prevádzka električiek neprekročí prípustné hodnoty vibrácií ani v priestoroch divadelných sál.

Primátor Matúš Vallo zdôraznil, že nová trať nebude mať negatívny vplyv na prevádzku divadla, čo je dôležitým krokom k výstavbe novej električkovej trate.

Projekt trate Pribinova-Košická sa momentálne nachádza v procese vyhodnocovania vplyvov na životné prostredie a diskusie s Ministerstvom kultúry SR a SND o organizácii stavebných prác a riešení priestorov garáže. Očakáva sa, že výstavba by mohla začať v rokoch 2027-2029.

©Slovenský večerník/ilustračné foto