Skip to content
Menu
Binance USA vyhráva proti floridskému OFR
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Binance USA vyhráva proti floridskému OFR

Binance US bola na Floride zrušená licencia na prevod peňazí kvôli tvrdeniam o praní špinavých peňazí. Štátny súd zákaz zrušil s odvolaním sa na to, že floridský regulátor nedodržal správny postup. Token BNB obnovil býčí trend po tom, čo spoločnosť Binance US dostala zelenú na pokračovanie operácií na Floride.

Binance USA vyhráva proti floridskému OFR

Spoločnosť Binance US dostala zelenú na pokračovanie operácií na Floride. Rozhodnutie prvého okresného odvolacieho súdu zrušilo mimoriadne nariadenie floridského finančného regulátora (OFR). Regulátor nedodržal riadny proces pri zastavení operácií Binance v USA.

Prvý okresný odvolací súd jednomyseľne rozhodol v prospech spoločnosti Binance US, čo jej umožnilo pokračovať v operáciách v štáte. Floridský úrad pre finančnú reguláciu (OFR) predtým zablokoval fungovanie spoločnosti Binance v štáte.

Tvrdenia OFR nie sú jasne podložené

OFR vydala núdzový príkaz na pozastavenie licencie na prevod peňazí spoločnosti Binance US, ktorá bránila jej operáciám v štáte Florida. Súdny spor medzi burzou Binance a floridským finančným regulačným orgánom sa nakoniec skončil po rozhodnutí súdu. Prvý okresný odvolací súd jednomyseľne rozhodol proti trvalému zákazu operácií Binance v USA.

Súd zistil, že Úrad pre finančnú reguláciu nespravodlivo zastavil operácie Binance USA. Regulátor nedodržal správny postup pred pozastavením licencie burzy na prevádzku. Podľa rozhodujúceho súdu OFR neposkytol dostatok dôkazov na podporu svojich právnych záverov. Regulátor tiež uviedol riziká prania špinavých peňazí, v súlade s obvineniami Changpeng Zhao (CZ).

Zákaz Binance USA bol vydaný len niekoľko týždňov po tom, čo sa bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao priznal k obvineniam z prania špinavých peňazí v USA. Okresný súd na Floride zistil, že núdzové pozastavenie vydané Úradom pre finančnú reguláciu nemá jasný základ. Finančný regulátor tiež tvrdil, že konanie CZ, ktoré viedlo k jeho zatknutiu, mohlo mať vplyv na zdravie, bezpečnosť a blahobyt verejnosti.

Binance sa naďalej zaoberá právnymi bitkami

Spoločnosť Binance US čelila mnohým regulačným výzvam v USA a na medzinárodnej úrovni. Čelila výzvam s obnovením svojej prevádzkovej licencie na Aljaške. Banková divízia Aljašky zamietla žiadosť spoločnosti Binance o obnovenie licencie na prevádzku s odvolaním sa na priznanie viny CZ. Regulačné orgány v oboch štátoch, na Floride a na Aljaške, rozhodli, že CZ nie je spôsobilý viesť spoločnosť po svojom priznaní viny, čo viedlo k pozastaveniu činnosti spoločnosti Binance v USA.

Zdroj: cryptopolitan

Príspevok Binance USA vyhráva proti floridskému OFR je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.