Skip to content
Menu
Banská Bystrica : POČAS BANSKOBYSTRICKÉHO MARATÓNU BUDÚ PLATIŤ DOČASNÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA 

Jedinečný večerný Banskobystrický maratón sa blíži. Už 13. ročník sa uskutoční v …
Regióny
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Banská Bystrica : POČAS BANSKOBYSTRICKÉHO MARATÓNU BUDÚ PLATIŤ DOČASNÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA 

Jedinečný večerný Banskobystrický maratón sa blíži. Už 13. ročník sa uskutoční v …
Regióny

POČAS BANSKOBYSTRICKÉHO MARATÓNU BUDÚ PLATIŤ DOČASNÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA

Jedinečný večerný Banskobystrický maratón sa blíži. Už 13. ročník sa uskutoční v sobotu 📆 8. júna. Niesť sa bude v znamení očakávaného účastníckeho rekordu, keď by sa malo na štart postaviť až 3-tisíc pretekárov v rôznych kategóriách a disciplínach. V tejto súvislosti je potrebné počítať s dočasnými dopravnými obmedzeniami v podobnom rozsahu, ako v minulých rokoch.

Nakoľko v rovnaký deň sa uskutočnia aj voľby do Európskeho parlamentu, odporúčame využiť svoje hlasovacie právo dopoludnia. ℹ️ V popoludňajších hodinách, v čase od 15:00 do 24:00 hod., budú cesty, po ktorých vedie certifikovaná trať maratónu, úplne uzavreté.

👉 Štart a cieľ Banskobystrického maratónu je situovaný na spevnených plochách pri vstupe do nákupného centra Europa SC na ul. Na Troskách. Vylúčená bude doprava od okružnej križovatky medzi ESC a OC POINT po svetelnú križovatku pod estakádou R1. Uzavretý bude hlavný ťah Sládkovičova ul. (od križovatky s cestou na Pršiansku terasu a Horné Pršany) – Námestie Ľ. Štúra – Štadlerovo nábrežie – Štefánikovo nábrežie – Námestie slobody – ul. Československej armády (po výjazd od polikliniky).

👉 Všetky dotknuté lokality budú prístupné pre motorové vozidlá po obchádzkových trasách. Kalinčiakova ulica bude v uvedených časoch kompletne nedostupná pre motorové vozidlá, s výnimkou vozidiel akútnej zdravotnej starostlivosti a zákonom stanovených výnimiek. Doprava počas podujatia bude smerovaná dočasným dopravným značením a koordinovaná zložkami štátnej a mestskej polície.

👉 Dopravným obmedzeniam bude prispôsobené aj prevádzkovanie verejnej autobusovej dopravy. Cestujúcim odporúčame pri plánovaní cesty v uvedenom čase, aby si vyhradili väčšiu časovú rezervu. Všetky podstatné zmeny v MHD a prímestskej autobusovej dopravy nájdete tu ➡ https://cdn.banskabystrica.sk/2024/06/Zmeny-v-MHD-a-primestskej-autobusovej-doprave-pocas-maratonu.pdfZdroj: Mesto Banská Bystrica