Skip to content
Menu
Banská Bystrica ožije tancom
publikované: 27 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Banská Bystrica ožije tancom

Banská Bystrica sa pripravuje na oslavu tanca v rámci Medzinárodného dňa tanca, ktorý sa koná 29. apríla 2024.

Mesto Banská Bystrica je známe svojím bohatým tanečným životom, čo zahŕňa nielen tanečné vzdelávanie od základných až po vysoké školy, ale aj existenciu viacerých tanečných inštitúcií a komunít.

Medzinárodný deň tanca v Banskej Bystrici bude sláviť tanec a pohyb pod hlavnou myšlienkou “Tanec spája”. Mesto sa pripája k iniciatíve Festivalu Bratislava v pohybe a spoločne s tanečnými komunitami pripravuje rôzne aktivity, ktoré oslavujú tanec a pohyb.

V minulom roku sa do Medzinárodného dňa tanca zapojilo 15 tanečných zoskupení a viac ako 300 tanečníkov, ktorí spoločne tancovali na Námestí SNP. Aj tento rok bude Banská Bystrica v pohybe.

Program na tento deň zahŕňa rôzne tanečné žánre, ktoré budú prezentované nielen na Námestí SNP, ale aj v rôznych častiach mesta. Balet Štátnej opery, Divadlo Štúdio tanca, folklórne súbory, tanečné školy a mnohí ďalší predstavia svoje vystúpenia a interaktívne performance.

Večer sa program presunie do Divadla Štúdio tanca, kde budú pre účastníkov aj verejnosť pripravené rôzne workshopy a tanečné projekty.

Všetci sú srdečne pozvaní pridať sa k oslavám tanca v Banskej Bystrici a spoločne osláviť jeho jedinečnú silu a krásu.

©Slovenský večerník/ilustračné foto