Skip to content
Menu
Autom na dovolenku? Tieto rady vám ušetria peniaze pri tankovaní, nedajte sa oklamať
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Autom na dovolenku? Tieto rady vám ušetria peniaze pri tankovaní, nedajte sa oklamať

Plánujete v blížiacej sa letnej dovolenkovej sezóne vyraziť za oddychom autom? Máte namierené do blízkych krajín alebo si trúfate na absolvovanie trasy aj do vzdialenejších destinácií? V eurozóne vás to nemusí príliš trápiť, mimo nej to však už pri tankovaní býva podstatne zložitejšie. Riziká sú však aj blízko slovenských hraníc.

Častá chyba pri tankovaní spôsobuje, že vodiči prichádzajú veľakrát i nevedome o peniaze vplyvom napríklad nevýhodného výmenného kurzu. Cenu tankovania vo výsledku dokážete ovplyvniť rozumnými rozhodnutiami, no iba v prípade, ak nenaletíte na niektoré triky predajcov či iné chytáky. Článok portálu TopSpeed.sk vám prináša trojicu osvedčených tipov, ako sa dá ušetriť na čerpacích staniciach v zahraničí.

Vyhnite sa diaľničným čerpačkám

Mnohí to už vedia, no niektorí môžu pri cestovaní za oddychom pozabudnúť. Tankovanie na čerpacích staniciach bezprostredne na diaľniciach býva vo väčšine prípadov o poznanie drahšie v porovnaní s lokálnymi benzínkami v mestách a mimo hlavných cestných ťahov. Pekne to vidieť na príklade z Rakúska, kde býva rozdiel naozaj priepastný medzi diaľničnými čerpacími staniciami a stanicami mimo hlavných ťahov. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Zdroj: HN