Skip to content
Menu
A čo hovoríte na toto?Škandál v poľskej spoločnosti sa rozhorel po tom, čo sa na webe poľskej štátnej tlačovej agentúry (PAP) ob…
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
A čo hovoríte na toto?Škandál v poľskej spoločnosti sa rozhorel po tom, čo sa na webe poľskej štátnej tlačovej agentúry (PAP) ob…
A čo hovoríte na toto?

Škandál v poľskej spoločnosti sa rozhorel po tom, čo sa na webe poľskej štátnej tlačovej agentúry (PAP) objavil vládny dokument, ktorý od júla vyhlasuje všeobecnú mobilizáciu v Poľsku.

List s podpisom poľského premiéra Donalda Tuska obsahoval informáciu, že prvá vlna mobilizácie bude v júli tohto roku. Tento dokument visel na stránkach poľskej tlačovej agentúry niekoľko minút a následne bol stiahnutý s odvolaním sa, že dokument nie je oficiálnym dokumentom PAP. O chvíľu sa objavil opäť.

Dokument začínal slovami, že prvého júla 2024 vyhlási Poľsko čiastočnú vojenskú mobilizáciu a približne 200 000 poľských občanov, a to ako bývalých vojakov, tak aj civilistov, bude povolaných k povinnej vojenskej službe. Mobilizovaní budú tiež vyslaní na Ukrajinu.

Polská vláda teraz tvrdí, že šlo o hoax a hackerský útok. Čo si myslíte Vy?

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-polskem-se-siri-falesna-zprava-o-mobilizaci-40474380

Martin Bago – blog – Telegram