Skip to content
Menu
8 vecí, ktorých sa treba vzdať, aby ste sa cítili šťastní
publikované: 11 júla, 2024
Menej ako minútu min.
8 vecí, ktorých sa treba vzdať, aby ste sa cítili šťastní

11.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Sven Hansche).

Namiesto toho, aby sme ich nechali ísť, lipneme na mnohých veciach, ktoré sú zdrojom nášho stresu a utrpenia. Prečo s nimi nezačať postupne už od dnešného dňa bojovať?

Čoho sa treba vzdať, aby sme sa cítili šťastní?
Foto: shutterstock/Sven Hansche

1. Vzdajte sa vnútorného nutkania mať vždy pravdu

Mnohí z nás neznesú ani myšlienku, že by sa mohli mýliť. Pritom nikto nie je neomylný. Stojí za to riskovať hádku alebo dokonca koniec cenného vzťahu, aby ste obhájili svoje ego?

2. Zbavte sa negatívnych myšlienok o sebe

Väčšina z nich je neopodstatnená, iracionálna a predovšetkým sebazničujúca. Pozrite sa na ne bližšie, včas ich spochybnite a nedovoľte, aby sa stali trvalou súčasťou vášho sebaobrazu.

3. Zmeňte presvedčenia, ktoré vás obmedzujú

Prestaňte deliť veci na tie, ktoré môžete dosiahnuť a tie, ktoré určite nie. Nedovoľte, aby vás nedostatok sebadôvery zastavil. Roztiahnite krídla a vzlietnite!

4 Prestaňte sa sťažovať

Neustále sa trápite nad situáciami, ľuďmi alebo udalosťami, ktoré vás robia nešťastnými, smutnými a nešťastnými? Tieto pocity vo vás nevyvolávajú oni, ale je za ne zodpovedné vaše vnímanie reality. Nič a nikto vás nemôže urobiť smutnými alebo nešťastnými – pokiaľ im to nedovolíte.

5. Prestaňte neustále kritizovať

Prestaňte vopred odmietať to, čo je iné, nezvyčajné a odlišné. Všetci sme iní a zároveň sme si podobní, hoci len v potrebe prijatia. Rešpektujte to.

6. Naučte sa skrotiť svoj strach

„Jediná vec, ktorej by sme sa mali báť, je strach samotný“. – povedal Franklin D. Roosevelt. Uvedomte si, že strach existuje len vo vašej hlave a je len na vás, či vás bude ovládať.

Pripomeňte si, čo naozaj chcete a čo robí najväčšie potešenie vám, nie iným.
Foto: shutterstock/Zoom Team

7. Pustite minulosť

Nevážili ste si časy, na ktoré teraz tak túžobne spomínate? Súčasný okamih je všetko, čo máte a nič na tom nezmeníte. Buďte tu a teraz vo všetkom, čo robíte a užívajte si život!

8. Skoncujte so životom podľa predstáv druhých

V snahe získať uznanie sa riadite tým, čo si druhí myslia, že je pre vás najlepšie a ignorujete svoje vlastné potreby? Pripomeňte si, čo naozaj chcete a čo robí najväčšie potešenie vám, nie iným.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

5 najhorších vecí, ktoré môžete urobiť po rozchode

Umenie budovať vzťah

The post 8 vecí, ktorých sa treba vzdať, aby ste sa cítili šťastní appeared first on Vášeň v tebe.