Skip to content
Menu
­čôú Bratislav─Źanky a Bratislav─Źania u┼ż m├┤┼żu prenaja┼ą svoj byt cez Mestsk├║ n├íjomn├║ agent├║ru, v├Żhod je hne─Ć viac
publikovan├ę: 23 m├íja, 2024
Menej ako min├║tu min.
­čôú Bratislav─Źanky a Bratislav─Źania u┼ż m├┤┼żu prenaja┼ą svoj byt cez Mestsk├║ n├íjomn├║ agent├║ru, v├Żhod je hne─Ć viac

Bratislava: ­čôú Bratislav─Źanky a Bratislav─Źania u┼ż m├┤┼żu prenaja┼ą svoj byt cez Mestsk├║ n├íjomn├║ agent├║ru, v├Żhod je hne─Ć viac.

Mestsk├í n├íjomn├í agent├║ra (MNA) je soci├ílna inov├ícia, ktor├í roky funguje v mnoh├Żch eur├│pskych mest├ích. V Bratislave sme MNA pilotne rozbehli ako v├┤bec prv├í samospr├íva na Slovensku u┼ż pred rokom, no pr├íve teraz sa otv├íra ┼íir┼íej verejnosti.

Funguje pritom ako spojka medzi prenaj├şmate─żmi a n├íjomcami a jej prim├írnym cie─żom je zv├Ż┼íi┼ą dostupnos┼ą b├Żvania pre t├Żch, ktor├ş z r├┤znych d├┤vodov nedok├í┼żu n├íjs┼ą b├Żvanie na komer─Źnom realitnom trhu – ─Źi u┼ż ide o matky samo┼żivite─żky, rodiny v ┼ąa┼żkej finan─Źnej situ├ícii, mnohodetn├ę rodiny alebo napr├şklad seniorov, pre ktor├Żch s├║ ceny za podn├íjom v Bratislave privysok├ę napriek tomu, ┼że robia, ─Źo je v ich sil├ích. Ve─żkou v├Żhodou je, ┼że okrem stabilnej strechy nad hlavou zabezpe─Źuje aj soci├ílnu pomoc v spolupr├íci s t├şmom soci├ílnej podpory v b├Żvan├ş zo Sekcie soci├ílnych vec├ş. Soci├ílne pracovn├ş─Źky pravidelne nav┼ítevuj├║ dom├ícnosti a poskytuj├║ im potrebn├║ podporu.

MNA v┼íak nepom├íha len podn├íjomn├şkom, ale aj prenaj├şmate─żom samotn├Żm – odbremen├ş ich od mnoh├Żch starost├ş, ktor├ę s├║ spojen├ę s prenaj├şman├şm. Je to teda win-win pre obe strany.

M├íte vo─żn├Ż byt? Prenajmite ho s pomocou MNA bez starost├ş:

Ôťů MNA prin├í┼ía istotu, ┼że v├ím peniaze za pren├íjom bud├║ chodi┼ą na ├║─Źet nielen na─Źas, ale aj vtedy, ke─Ć na byte nebude nikto b├Żva┼ą.
Ôťů Ak sa na va┼íom prenajatom byte pokaz├ş spotrebi─Ź, upch├í um├Żvadlo alebo d├┤jde k nejakej hav├írii, o opravu sa postar├í MNA.
Ôťů MNA zaru─Źuje, ┼że svoj byt dostanete sp├Ą┼ą v dobrom stave. V pr├şpade, ┼że by do┼ílo k ak├ęmuko─żvek po┼íkodeniu, n├ípravu vybav├şme my.
Ôťů MNA pon├║ka stabiln├║ spolupr├ícu. Zmluva sa podpisuje minim├ílne na 2 roky.
Ôťů Na─Źo si po ve─Źeroch vypisova┼ą so z├íujemcami, ke─Ć v├ím ich n├íjde MNA?
Ôťů A e┼íte aj urob├şte jednoducho nie─Źo dobr├ę. Pren├íjmom bytu cez MNA pom├┤┼żete zabezpe─Źi┼ą stabiln├ę z├ízemie napr├şklad pre ohrozen├ę rodiny.

Viac inform├íci├ş n├íjdete na www.bob.sk/mna

Hlavn├Żm cie─żom MNA je zni┼żovanie bari├ęr v dostupnosti b├Żvania, ─Źo postupne povedie k vy┼í┼íej kvalite ┼żivota v Bratislave. Ve─żk├í v─Ćaka pri tomto projekte patr├ş viceprim├ítorke Lenka Antalova Plavuchova a partnerom Slovensk├í sporite─ż┼ła a Kooperativa.

Bratislava – hlavn├ę mesto SR on Facebook